Festyn

            Dnia 29 maja 2017r gimnazjum gościło grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Kuntersztyn, które znajduje się nieopodal szkoły. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy środowisk lokalnych oraz promocji i naboru do Szkoły Podstawowej nr 8, w którą Gimnazjum będzie od września przekształcone.

Grupa uczennic z naszej szkoły zapoznała dzieci i przeprowadziła następujące zabawy: gra w gumę, gra w kapsle, rzuty do celu, gra w klasy, układanie klocków i puzzli. Każdą zabawę prowadziły dwie uczennice dla czwórki przedszkolaków. Po zakończeniu zabaw gimnazjalistki poczęstowały dzieci słodyczami. Następnie dzieci całą grupą wzięły udział w zabawach ?Szczur?, ?Gąski, gąski do domu, ?Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy? oraz bitwie balonowej. Po zakończeniu zabaw nastąpiło podziękowanie i pożegnanie z roześmianą grupą przedszkolaków.

Uczennice biorące udział w festynie:
Natalia Nawotka 3a, Ola Szkodowska 3a, Wanessa Rokińska 3a, Marysia Stogowska 3a, Kasia Ostrzycka 2c, Monika Cybulska 2c, Klaudia Kocięba 2c, Wiktoria Gościnna 1e, Patrycja Urbańska 1e i Łucja Szczepanik 1e.

Opiekun Agnieszka Magdowska