Święto Szkoły- Dzień Patrona

Święto Szkoły- Dzień Patrona

            Początek czerwca jest szczególnym czasem dla naszej szkoły , ponieważ wiąże się z rocznicą urodzin naszego patrona gen. Tadeusza ,,Bora? Komorowskiego i tradycyjnie patriotyczną uroczystością , czyli Świętem Szkoły. Dnia 1 czerwca br. obchodziliśmy 12 rocznicę nadania naszej szkole imienia tego wielkiego Polaka i patrioty. Z tej okazji odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi szkoły. Część patriotyczną stanowił program artystyczny , który powstał na podstawie filmu ,, Zakazane piosenki?. Mottem uroczystości były słowa,, Naród , który przestaje śpiewać , przestaje istnieć?.Za sprawą odpowiedniej scenografii widzowieprzenieśli się w czasy II wojny św.i ulicznych kawiarenek , w których rozbrzmiewały zakazane piosenki. Całości dopełniały informacje o wybuchu i przebiegu powstania warszawskiego. Z relacji naszych gości wiemy ,że bardzo realistycznie została przedstawiona atmosfera tamtych niezwykłych dni. Wielu z nich nie kryło wzruszenia.

W tym dniu finaliści konkursów przedmiotowych nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami ( Mateusz Kurkierewicz ? historia, Hubert Kwiatkowski- chemia).

Podziękowania należą się uczniom , bez których zaangażowania i pracy nie udałoby się zrealizować tak wielkiego przedsięwzięcia. Wszyscy wzorowo wywiązali się ze swoich zadań i mam nadzieję ,że nasi goście długo będą pamiętali wspaniałe występy naszej mlodzieży .

Uczniowie biorący udział w apelu:
Zuzanna Bernacka 
Tymoteusz Cierznikowski
Mateusz Kalinowski
Mateusz Biernacki
Jakub Wierucki
Karol Maksajdowski
Bartosz Wiśniewski
Kamil Czerniecki
Dominika Żyła
Monika Cybulska
Kasia Ostrzycka
Julia Modliszewska
Kamila Szymanek
Joanna Szelczyńska
Maria Trętkiewicz
Jakub Tylicki
Julia Gurbisz
Julita Kraśnicka
Magda Moritz
Patryk Ostrowski
Patryk Empel i Mateusz Rumiński ( obsługa sprzętu)
oraz dziewczęta i chłopcy z chóru szkolnego.

W imieniu Zarządu Klubu Historycznego im AK , serdecznie dziękuję gościom za przybycie i wspólne przeżywanie naszej uroczystości a nauczycielom za pomoc w jej przygotowaniu : p. Iwonie Karczewskiej ( dekoracja) oraz p. Adrianie Nowackiej i p. Maciejowi Gburczykowi ( oprawa muzyczna).

Mam nadzieję , że wrażenia i emocje towarzyszące podczas tegorocznego Święta Szkoły na długo zagoszczą w naszej pamięci 

Jolanta Kowalczyk