Edukacja Wczesnoszkolna

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

            W piątek 6 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas pierwszych. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

Opiekunowie: Markowska Anna, Rodzińska Anita

 

„Pan Kleks”

„Pan Kleks”

            W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na spektakl "Pan Kleks" wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Poznaliśmy Akademię Pana Kleksa i jego niezwykłe lekcje. To było nasze pierwsze szkolne przeżycie ze sztuką teatralną.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

            6 lutego 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji pierwsze klasy wspólnie oglądały filmiki związane z bezpieczeństwem dziecka w Sieci ze strony http://dzieckowsieci.fdn.pl . Uczniowie przygotowali również prace w programie Paint , które znalazły się na naszej gazetce.

Opowiadanie bajek i baśni

Opowiadanie bajek i baśni

 

      Pierwszoklasiści wzięli udział w szkolnym konkursie opowiadania bajek i baśni pod hasłem: ,,W bajkowej krainie wróżek i czarodziejów…’’. Uczniowie w przygotowanych kostiumach zaprezentowali wymyślone przez siebie bajki. Piękne bajki z morałem opowiedzieli nam: Aleksander Adamonis, Antonina Dominik, Zofia Basiura, Zofia Gliniecka. Naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym reprezentować będzie Zofia Basiura, która przedstawi bajkę pt.,,Wróżka Zębuszka’’. Dziękujemy pani Izabeli Szymkowicz za współudział w konkursie i wyłonienie zwycięzcy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Opiekunowie: Markowska Ania, Rodzińska Anita

Spotkanie z pszczelarzem

Spotkanie z pszczelarzem

    

      Pierwszoklasiści uczestniczyli w bardzo atrakcyjnych zajęciach poprowadzonych przez pszczelarza Karola Nagórkę w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Grudziądzu. Uczniowie najpierw wzięli udział w zajęciach plastycznych, na których wykonywali pszczółki. Najciekawsze prace zostały nagrodzone przez p. dyrektor Małgorzatę Modliborską. Po skończonych warsztatach pierwszaki słuchały z zaciekawieniem zagadnień dotyczących życia pszczół. Oglądały także wystawy, ule i smakowały pysznego miodu.

Markowska Anna, Rodzińska Anita

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

            24.01.2018 r. w naszej szkole gościły babcie i dziadkowie pierwszoklasistów z okazji niedawno obchodzonego święta. Były wierszyki, piosenki, taniec oraz własnoręcznie zrobione upominki i laurki dla gości. To był piękny, wzruszający czas. Dziękujemy za przybycie.

Anita Rodzińska, Anna Markowska

Kiermasz na rzecz WOŚP

Kiermasz na rzecz WOŚP

            12 stycznia 2018 r. w naszej szkole został zorganizowany kiermasz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mocno zaangażowaliśmy się w zakupy. Przekazaliśmy również wszystkie groszaczki, które zbieraliśmy w naszej klasie.

Faktor Fit i nasi najmłodsi

Faktor Fit i nasi najmłodsi

             Za oknem zima, a my przygotowujemy się na cieplejsze dni ;) Kolejny raz udaliśmy się na zajęcia z p. Kasią Reimus, podczas których coraz lepiej radzimy sobie na trampolinach przy ulubionych utworach muzycznych, coraz sprawniej pokonujemy przygotowane dla nas tory przeszkód. Po tych zajęciach pełni werwy wracamy do szkoły 

Jasełka 2017

Jasełka 2017

            Uczniowie z klasy czwartej oraz pierwszoklasiści należący do szkolnego teatrzyku wystawili przed świętami dla uczniów klas młodszych, rodziców oraz zaproszonych gości Jasełka. Mali aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtworzyli swoje role. Występ artystów uświetnił piękny śpiew szkolnego chóru prowadzącego przez panią Adrianę Nowacką.

Markowska Anna, Rodzińska Anita

Wręczenie nagród za prace w Konkursie językowo – plastycznym pod nazwą " My favourite toy"

Wręczenie nagród za prace w Konkursie językowo – plastycznym pod nazwą " My favourite toy"

         22 XII 2017 r. Pierwszakom zostały wręczone nagrody za prace w Konkursie językowo – plastycznym pod nazwą " My favourite toy". Nagrodzeni uczniowie to:

Klasa 1a:
I. Świderska Aleksandra
II. Sawala Lena
III. Piotrowski Patryk

Klasa 1b:
I. Aleksander Adamonis
II. Zofia Basiura
III. Antonina Dominik

Wigilia w naszej szkole

Wigilia w naszej szkole

            22 grudnia 2017 r. świętowaliśmy wspólnie nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia jasełek przygotowanych przez koło teatralne. Potem spotkaliśmy się w klasach na wspólnym poczęstunku, który rozpoczęliśmy od złożenia sobie życzeń dzieląc się opłatkiem. Śpiewaliśmy kolędy oraz piosenki świąteczne. Mikołaj obdarował wszystkich upominkami.

Anita Rodzińska, Anna Markowska

Warsztaty wigilijne Pierwszaków

Warsztaty wigilijne Pierwszaków

            14 XII 2017 r. odbyła się nasza pierwsza wycieczka autokarem. Udaliśmy na warsztaty wigilijne do Biskupina. Na miejscu czekała na nas moc atrakcji. Rozmawialiśmy z Elfami na temat polskich tradycji bożonarodzeniowych. Następnie zajęliśmy się ciastem na pierniczki: wałkowanie, wykrawanie pierniczków, a po ich upieczeniu ozdabianie. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, robiliśmy ozdoby choinkowe z masy porcelanowej i malowaliśmy świeczniki w kształcie Mikołaja. Po pracy czas na posiłek. Spotkaliśmy się przy wspólnym świątecznie przystrojonym stole, na którym znalazły się barszcz z uszkami, danie z rybą oraz pyszne swojskie pierogi. Odwiedził nas także Święty Mikołaj. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie Smile Dziękujemy p. Dorocie Korzeniewskiej za pomoc i miłe towarzystwo.

Anita Rodzińska, Anna Markowska

Ostatni rajd 2017 roku

Ostatni rajd 2017 roku

            W sobotę 9 XII 2017 r. odbył się ostatni XXV rajd pieszy „Zakończenie sezonu 2017”. Nie mogło nas zabraknąć Smile Pierwszaki dzielnie kroczyły w promieniach towarzyszącego nam słonka, pełni energii i dobrego humoru. Żegnamy się, ale tylko do kolejnego rajdu w 2018 r. Dziękujemy za wszystkie polubienia! Smile

Anita Rodzińska

Nagrody za udział w konkursie plastycznym

Nagrody za udział w konkursie plastycznym

            8 XII 2017 r. w piątek spotkała nas miła niespodzianka. Odwiedziły nas Panie z Centrum Edukacji Ekologicznej wynikami konkursu plastycznego „Ekologiczny plac zabaw kangura Oskara, czyli jak dzieci do zabawy wykorzystują śmieci”. Autorki wyróżnionych prac otrzymały indywidualne nagrody, a klasa kalendarz z pracami dzieci na rok 2018, który zbliża się wielkimi krokami. Oto nasze plastyczki z klas pierwszych: Lena Cybulska, Oliwia Koper, Aleksandra Świderska, Zofia Niewadzi, Zuzanna Piotrowska, Lena Sawala, Emilia Lewitzka, Antonina Dominik Aleksandra Wegienek, Radość była wielka.

Dziękujemy 

Anita Rodzińska, Anna Markowska

Mikołajki

,,Mikołajki’’

            Pierwszaki z okazji Mikołajek odwiedziły kino Helios, w którym obejrzały bajkę pt. ,,Pierwsza gwiazdka’’. Po powrocie do szkoły na uczniów czekał Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Pierwszaczki podziękowały za upominki i zaśpiewały dla Mikołaja świąteczną piosenkę. Dzisiejszy dzień wprowadził nas w świąteczny nastrój. Było bardzo sympatycznie.

Markowska Anna, Rodzińska Anita,

Zabawa andrzejkowa

Zabawa andrzejkowa

            W naszej szkole dziś andrzejkowa zabawa, na której bawiły się dzieci z klas I, IV i V. Były tańce, zabawy i słodki poczęstunek. Uczestniczyliśmy również we wróżbach przygotowanych przez utalentowane wróżki i wróżbitów z klas gimnazjalnych. Dziękujemy za super zabawę. Czekamy na kolejną Smile

Anita Rodzińska, Anna Markowska

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

            Miś to przytulanka i pocieszanka każdego dziecka, tego małego i tego większego. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear.

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. My już w piątek świetnie się bawiliśmy wspólnie z przedszkolakami z przedszkola miejskiego „Kuntersztyn”, biorąc udział w przedstawieniu przygotowanym przez koło teatralne, przygotowując laurki dla misia, śpiewając i tańcząc.

Anita Rodzińska, Anna Markowska

Nagrody od Centrum Edukacji Ekologicznej

Nagrody od Centrum Edukacji Ekologicznej

            Centrum Edukacji Ekologicznej nagrodziło uczniów klas pierwszych, którzy zebrali najwięcej owoców drzew leśnych dla głodnych zwierząt. Pierwszaki otrzymały atrakcyjne upominki. Gratulujemy!!!

Markowska Anna

 

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

            Pierwsze klasy brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Tematem prac był paśnik i korzystające z niego zwierzęta w czasie zimy. Podczas wykonywania prac wykorzystaliśmy różne techniki, wzbogaciliśmy również wiedzę na temat zwierząt leśnych. W sobotę 18 XI 2017 r. spotkaliśmy się na rozstrzygnięciu konkursu
i odebraliśmy upominki.
Gratulacje :)

Anita Rodzińska, Anna Markowska

Lekcja wychowania fizycznego na wesoło

Lekcja wychowania fizycznego na wesoło

            Pierwszaki z klasy 1b po raz drugi odwiedziły klub sportowy ,,Faktor Fit''. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach poprowadzonych przez panią Katarzynę Reimus. W pogodnym nastroju wróciły do szkoły. Czekamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w grudniu. Smile

Markowska Anna

Spotkanie profilaktyczne

Spotkanie profilaktyczne

            W czwartek 16.11.2017 r. dzieci z klas pierwszych spotkały się z panią pedagog Dorotą Korzeniewską na konkursie wiedzy na temat „Dbam o zdrowie – jestem silny!”. Pierwszaczki wykazały się duża wiedza związana ze zdrowym odżywianiem, potrzebą ruchu, ale także potrafiły prawidłowo wskazać zachowania szkodzące naszemu zdrowiu. Gratulacje! Smile

Anita Rodzińska, Anna Markowska