Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 8

Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 8

            Dnia 27 kwietnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole ?Drzwi otwarte?. Gości tradycyjnie powitaliśmy w sali gimnastycznej krótką uroczystością, podczas której mogli obejrzeć pokaz judo, filmik promujący naszą szkołę oraz posłuchać muzyki w wykonaniu zespołu p. M. Gburczyka ?Hope? i ?Muzycznej siódemki?. W spotkaniu brał również udział zawodnik Olimpii Grudziądz, Nildo, od którego miłośnicy futbolu otrzymali autografy.

W każdej klasie nauczyciele przedmiotów przygotowali dla młodszych uczniów różne konkursy, przedstawienia i zabawy. W sali nr 13 najmłodsi mogli zapoznać się ze swoimi przyszłymi wychowawczyniami oraz samodzielnie wykonać piękne ozdoby z papieru. Na starszych czekały inne atrakcje, między innymi: gry i zabawy matematyczne, pokazy fizyczne i chemiczne, kalambury literackie, wiersze na wesoło, praca z mapą, quiz językowy, tajemnice pod mikroskopem.

W sali nr 14 przygotowaliśmy dla wszystkich słodki poczęstunek ufundowany przez rodziców naszych uczniów a na boisku częstowaliśmy wszystkich gości ciepłą zupą.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry sportowe przygotowane przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego- zabawy z piłką nożną, zabawy lekkoatletyczne, fitness, siatkonoga.

W przygotowanie imprezy zaangażowani byli wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły oraz Samorząd Uczniowski.