Wieczornica ? Śladami Sherlocka Holmes'a?

Wieczornica ? Śladami Sherlocka Holmes'a?

Dnia 11 kwietnia 2017r w Gimnazjum nr 7 odbyła się Wieczornica ? Śladami Sherlocka Holmes'a?.

W spotkaniu o słynnym Sherlocku wzięło udział ponad 20 osób z klas I-III gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie wielkiego pisarza Arthura Conan Doyle'a, głównego bohatera jego opowieści Sherlocka Holmes'a oraz jego przyjaciela Dr Watsona. Uczniowie przebrali się za bohaterów i recytowali swoje kwestie w języku angielskim. Każdemu występującemu towarzyszył tłumacz. Poza tym, został zorganizowany pokaz slajdów o muzeum Sherlocka Holmes'a w Londynie oraz pokazane urywki ciekawych scen w filmach. Uczniowie klas I odegrali scenkę z udziałem właścicielki domu Sherlocka Holmes'a Mrs Hudson.
Na spotkanie zostali zaproszeni nie tylko uczniowie Gimnazjum nr7, ale również uczniowie wraz z nauczycielami języka angielskiego Gimnazjum nr8 w Grudziądzu.
Po prezentacji widzowie rozwiązywali zagadkę. Najszybszym okazał się uczeń klasy IIIc Gimnazjum nr7 Patryk Żuraw. Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie o Sherlocku. Pierwsze trzy osoby zostały nagrodzone upominkami.
Podczas spotkania działała także kawiarenka, gdzie można było napić się herbaty po angielsku i poczęstować się herbatnikami.

Organizatorami Wieczornicy ? Śladami Sherlocka Holmes'a? były nauczycielki języka angielskiego: Svetlana Zaikina, Agnieszka Kobus oraz Joanna Haftka przy pomocy Dariusza Millera i Pauliny Piszkalskiej.