Język Angielski

Konkurs plastyczny „ Mój potwór na Halloween”

Sprawozdanie z przeprowadzonego konkursu


            Dnia 27.10.2017r. odbył się konkurs plastyczny „ Mój potwór na Halloween” dla klas I Szkoły Podstawowej nr 8 . W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1 a i 1 b.

Celem konkursu było zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy i nauki z języka angielskiego,
przećwiczenia umiejętności plastycznych i rozwijanie wyobraźni u uczniów klasy I szkoły podstawowej.

Komisja jurorów, w składzie której były nauczycielki plastyki i sztuki, jednoznacznie zdecydowała, że wszystkie prace są godne I miejsca. Więc wygrali wszyscy uczestnicy konkursu.

Organizatorzy konkursu:

Svetlana Zaikina
Małgorzata Kaczmarek

 

 

Wieczornica „ Śladami Sherlocka Holmes'a”

Wieczornica „ Śladami Sherlocka Holmes'a”

Dnia 11 kwietnia 2017r w Gimnazjum nr 7 odbyła się Wieczornica „ Śladami Sherlocka Holmes'a”.

W spotkaniu o słynnym Sherlocku wzięło udział ponad 20 osób z klas I-III gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie wielkiego pisarza Arthura Conan Doyle'a, głównego bohatera jego opowieści Sherlocka Holmes'a oraz jego przyjaciela Dr Watsona. Uczniowie przebrali się za bohaterów i recytowali swoje kwestie w języku angielskim. Każdemu występującemu towarzyszył tłumacz. Poza tym, został zorganizowany pokaz slajdów o muzeum Sherlocka Holmes'a w Londynie oraz pokazane urywki ciekawych scen w filmach. Uczniowie klas I odegrali scenkę z udziałem właścicielki domu Sherlocka Holmes'a Mrs Hudson.
Na spotkanie zostali zaproszeni nie tylko uczniowie Gimnazjum nr7, ale również uczniowie wraz z nauczycielami języka angielskiego Gimnazjum nr8 w Grudziądzu.
Po prezentacji widzowie rozwiązywali zagadkę. Najszybszym okazał się uczeń klasy IIIc Gimnazjum nr7 Patryk Żuraw. Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie o Sherlocku. Pierwsze trzy osoby zostały nagrodzone upominkami.
Podczas spotkania działała także kawiarenka, gdzie można było napić się herbaty po angielsku i poczęstować się herbatnikami.

Organizatorami Wieczornicy „ Śladami Sherlocka Holmes'a” były nauczycielki języka angielskiego: Svetlana Zaikina, Agnieszka Kobus oraz Joanna Haftka przy pomocy Dariusza Millera i Pauliny Piszkalskiej.

 

 

Konkurs gramatyczny z języka angielskiego dla uczniów klas trzecich

Konkurs gramatyczny z języka angielskiego dla uczniów klas trzecich.

            4 kwietnia, w naszym gimnazjum, odbyła się kolejna edycja konkursu gramatycznego z języka angielskiego dla uczniów klas trzecich. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu gramatycznego sprawdzającego m.in. znajomość czasów gramatycznych, stosowanie trybów warunkowych, strony biernej oraz mowy zależnej. Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu transformacji zdań, wielokrotnego wyboru, na zastosowanie właściwej formy oraz zadania z luką.

Głównym celem konkursu była powtórka materiału gramatycznego z całego etapu edukacyjnego oraz sprawdzenie umiejętności językowych uczniów z zakresu gramatyki, przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Organizatorami konkursu byli wszyscy nauczyciele języka angielskiego.

Wśród uczestników konkursu najlepszymi okazali się:

 Wiktoria Kasper 3e – I miejsce
 Łukasz Kalbarczyk 3d – II miejsce
 Jakub Radtke 3f – III miejsce

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!  

Konferencja „Szkoła czyta - szkoła rozwija się”

Konferencja „Szkoła czyta - szkoła rozwija się”

            20 marca w siedzibie grudziądzkiego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli odbyła się konferencja przedmiotowo – metodyczna poświęcona wymianie dobrych praktyk w zakresie upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Wśród szkół prezentujących pozytywne działania znalazło się również nasze gimnazjum z projektem edukacyjnym „A fairy tale – czyli taka sobie bajeczka”. Projekt ten, zrealizowany w poprzednim roku szkolnym przez grupę uczniów obecnej klasy 3f, jest autorską bajką napisaną w języku angielskim i polskim, opartą na klasycznych bajkach: „Jaś i Małgosia”, „Kot w butach”, „Calineczka” i „Kopciuszek”, wzbogaconą własnoręcznie wykonanymi ilustracjami.

Prezentacja "fairy tale"

Prezentacja w wersji multimedialnej (do pobrania)

Gimnazjum nr 7 uczestniczy w programie Erasmus +.

Gimnazjum nr 7 uczestniczy w programie Erasmus +.

            Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w Europie w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu. W ramach programu nawiązano współpracę ze szkołami z Rumunii, Włoch i Francji, w wyniku czego powstał projekt międzynarodowy. Główna tematyka projektu to zapobieganie wykluczeniu, tolerancja oraz zapobieganie wczesnemu porzucaniu edukacji.

Wizyta robocza w sprawie projektu w ramach programu Erasmus + odbyła się w dniach 24-26 października 2016 roku w miejscowości Sciacca we Włoszech.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w projekcie; Polski, Rumunii, Francji i Włoch.

Podczas pracy nad projektem rozmawiano na temat realizacji zaplanowanych zadań oraz ustalono podział obowiązków i terminy wizyt.

I konkurs recytatorski dzieł Szekspira

I konkurs recytatorski dzieł Szekspira

            Dnia 24.02.2016 r. na terenie naszej szkoły odbył się I Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego, pod tytułem: „ Shakespeare” . W konkursie wzięli wszyscy chętni uczniowie klas drugich oraz trzecich. Zadaniem uczestników była recytacja wylosowanego fragmentu utworów Williama Szekspira w języku angielskim. Ze względu na trudność związaną z utworami napisanymi w języku staroangielskim, uczniowie otrzymali teksty do zapoznania kilka dni przed konkursem. Podczas recytacji oceniane były następujące kategorie: płynność, akcent, wymowa oraz zaangażowanie w prezentację utworu. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego w składzie: p. Małgorzata Kaczmarek, p. Paulina Piszkalska, p. Merri Zacharian, p. Svetlana Zaikina.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce: Bielska Emilia, klasa 3e
  II miejsce: Wiktoria Zaikina, klasa 3c
  III miejsce ex equo : Filip Czarnecki, klasa 3g oraz Anna Starkowska, klasa 3e

IV Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Dla Szkół Podstawowych Miasta Grudziądza

Gimnazjum 7 im. Gen. Tadeusza „ Bora” Komorowskiego
W grudziądzu

serdecznie zaprasza na

"IV  Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Dla Szkół Podstawowych Miasta Grudziądza"

 

Tegoroczny temat konkursu: AUSTRALIA


1. Cele konkursu:
1. Promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego oraz chęci pogłębiania wiedzy związanej z krajami angielskiego obszaru językowego.
2. Doskonalenie umiejętności językowych.
3. Wzbogacanie wiedzy o kulturze, geografii, literaturze, historii, życiu codziennym w krajach języka nauczanego.

2.Organizacja konkursu:
Organizatorami konkursu są nauczyciele Gimnazjum nr 7 im. gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego w Grudziądzu, przy ulicy Mikołaja z Ryńska 6. Konkurs jest organizowany dla szkół podstawowych miasta Grudziądza.

3. Zgłoszenie do konkursu:
Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 2 uczniów. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę szkoły, imię i nazwisko, klasę ucznia oraz nauczyciela uczącego. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 04.03.2016 na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Termin i czas trwania konkursu:
Konkurs odbędzie się dnia 08.03.2016r. o godzinie 14:15. Przewidywany czas trwania konkursu 120 minut.

5. Przebieg konkursu:
Konkurs będzie się składał z 2 etapów.

Etap I : Część pisemna – 30 minut.

Etap II : Do etapu II zostanie zakwalifikowanych 5 uczniów, którzy otrzymali najwyższe wyniki z etapu I. Etap II będzie zawierał 3 pytania dotyczące Australii. Pytania będą przetłumaczone na język polski, jednakże uczniowie odpowiadać będą w języku angielskim. Na przygotowanie odpowiedzi do pytań uczeń otrzyma 2 minuty.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy.

Nauczyciele organizujący konkurs:

Svetlana Zaikina
Paulina Piszkalska
Merri Zacharian
Małgorzata Kaczmarek

Test kompetencji z języka angielskiego

DRODZY PIERWSZOKLASIŚCI!!!

            Na początku roku szkolnego będziecie pisać test sprawdzający Waszą wiedzę z języka angielskiego. Przykładowy test znajdziecie w poniższym odsyłaczu:

 Przykładowy test kompetencji z języka angielskiego

GOOD LUCK !
M. Kaczmarek, S. Zaikina

Dzień Europejski 2013

Dzień Europejski

            Dnia 17 maja odbył się w naszej szkole „Dzień Europejski”. Nauczyciele języków obcych przygotowali dużo ciekawych rzeczy. Na sali gimnastycznej odbył się koncert. Uczniowie śpiewali w języku angielskim –„Everybody needs somebody to love”, ”Help”, „ Tears from heaven” Szymon Hausman, Mateusz Sornat oraz zespół Watermeloneband z klasy 2 d, „ Show must go on” i „Paraoid” -– Julia Knak z klasy 1f,,, w języku niemieckim Ramstein – „Ich will”, „Du hast” Szymon Hausman, Mateusz Sornat oraz zespół Watermeloneband z klasy 2 d,, „Schnappi das kleine Krokodil” – uczniowie z klasy 3 e i w języku rosyjskim „Pust wsegda budzet solnce” uczennice z klasy 1e oraz „Za toboju” –Małgorzata Maliszewska z klasy 1 e. Koncert przygotowany przez p. Dariusza Miller, Merri Zakharyan oraz Kamillę Senica.

Czytaj więcej: Dzień Europejski 2013

WELCOME TO HALLOWEEN CONTEST

WELCOME TO HALLOWEEN CONTEST
 
            Dnia 29 października 2012 w naszej szkole odbył się I KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH. Tegorocznym tematem było święto obchodzone w USA oraz Wielkiej Brytanii – HALLOWEEN.
 
Celem konkursu było:
1. Promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego oraz chęci pogłębiania wiedzy związanej z krajami angielskiego obszaru językowego.
2. Doskonalenie umiejętności językowych.
3. Wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii, literaturze, życiu codziennym w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
4. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.
5. Promowanie Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu im Tadeusza „Bora” Komorowskiego wśród środowiska lokalnego w naszym mieście.
 
Organizatorami konkursu byli nauczyciele Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu – p. Małgorzata Kaczmarek, p. Dariusz Miller, p. Svetlana Zaikina. Klasą współorganizującą były uczennice z klasy 2d   oraz 3e, które przygotowały dekoracje do sal.  Konkurs został zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych miasta Grudziądza. Do konkursu każda szkoła mogła  zgłosić 3 uczniów. Sponsorem nagród dla zwycięzców było Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu.
 
ZWYCIĘZCY KONKURSU:
1. Bartosz Kluska SP nr 12
2. Julia Markiel SP nr 16
3. Miłosz Kownacki SP nr 7
 
Serdecznie gratulujemy!!
 
Do konkursu zgłosiło się aż 10 szkół podstawowych naszego miasta, co oznacza, że cieszył się on dużym zainteresowaniem. Warto także dodać, iż uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i przygotowaniem. Dziękujemy wszystkim przybyłym szkołom za udział w imprezie  oraz zapraszamy na kolejną zabawę językową za rok!!