Biblioteka

Konkurs „Tę książkę polecam na jesienne i zimowe wieczory”

Konkurs „Tę książkę polecam na jesienne i zimowe wieczory”

            Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeprowadzono w październiku konkurs pt. „Tę książkę polecam na jesienne i zimowe wieczory”. Przebiegał w dwóch kategoriach : plastycznej i literacko-informatycznej. Pierwsza z nich polegała na wykonaniu pracy dowolną techniką, która zachęciłaby do przeczytania ciekawej książki. W kategorii literackiej należało opracować komiks fragmentu interesującej powieści. Prace można było wykonać odręcznie lub w dowolnym programie graficznym, indywidualnie lub w maksymalnie trzyosobowych zespołach.

Na poziomie klas pierwszych, w kategorii plastycznej, I miejsce zdobyli uczniowie klasy 1b : Aleksander Adamonis i Antonina Dominik, II miejsce zajęły : Zofia Basiura –kl.1b, Emilia Lewitzka – kl.1a, na III miejscu uplasowały się dziewczynki z kl.1a : Lena Cybulska i Aleksandra Świderska. Wyróżnienia otrzymali uczniowie kla.1a : Nikolas Lembke, Alex Wojda, Zofia Niewadzi, Patrycja Żurawska, Patryk Piotrowski, Zuzanna Piotrowska.

Spośród uczniów klas : czwartej i piątej I miejsce, za przygotowanie ciekawego komiksu, zdobył Wojciech Kaźmierczak z kl.5a, II miejsce zajęła Olga Kwiatkowska z kl.4a, na III miejscu uplasowali się : Marcel Zieliński i Ksawery Karnia z kl.4a. Wyróżnienia otrzymały uczennice kl.4a : Anna Borkowska, Kornelia Markuszewska, Iga Zehner .

Na poziome klas gimnazjalnych w konkursie zwyciężyli : Klaudia Orłowska z kl.2f i Oskar Melkowski z kl.2e. Przygotowali oni prace w kategorii literacko-informatycznej.

Organizatorzy konkursu : Izabela Szymkowicz, Karolina Szymczyk

 

Konkurs pt. „Koniecznie przeczytajcie tę książkę”

Konkurs pt. „Koniecznie przeczytajcie tę książkę”

            Z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy przeprowadzono konkurs pt. „Koniecznie przeczytajcie tę książkę”. Przebiegał on w dwóch kategoriach. W pierwszej z nich należało przygotować 2-minutową interpretację głosową fragmentu ciekawej powieści z biblioteki szkolnej. Druga kategoria polegała na przygotowaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej twórczości wybranego pisarza.

Konkurs i jego uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się dnia 25 maja. W pierwszej kategorii zwyciężyły : Kamila Szymanek z kl.3e oraz Julita Kraśnicka z kl.2a. II miejsce zdobyły : Maja Kruczkowska z kl.3d i Agata Klonowska z kl.1a. Na III miejscu uplasowała się Diana Szpejankowska z kl.3e. Wyróżnienia otrzymali : Zuzanna Wiśniewska z kl.2a, Wiktoria Ślusarska z kl.1b, Maria Grunberg z kl.1a, Wiktoria Gawlik z kl.1f, Karol Płomin z kl.1f, Marika Depner - Bratoszewska z kl. 1f oraz Karolina Karpińska z kl.3f.

W drugiej kategorii I miejsce zdobyli : Wiktoria Ślusarska z kl.1b i Oskar Melkowski z kl.1e. II miejsce zajęła Karolina Gronek z kl.2a, zaś miejsce III – Dominika Orgacka z kl.2a. Wyróżnienie otrzymała Maria Grunberg z kl.1a.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy : p. Izabela Szymkowicz, p. Karolina Szymczyk, p. Małgorzata Kaczmarek, p. Merri Zacharian

Wyniki konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Wyniki konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

            Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu przeprowadzono w naszej szkole konkurs pt. „ Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Przebiegał on w trzech kategoriach : literackiej, informatycznej i plastycznej. W pierwszej z nich należało ułożyć minimum jedno hasło na temat konkursowy. W kategorii informatycznej trzeba było wykonać plakat w dowolnym programie graficznym. Trzecia kategoria polegała na przygotowaniu plakatu dowolną techniką plastyczną.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

kategoria informatyczna:
1 miejsce - Oskar Melkowski – kl.1e
wyróżnienie - Anna Piwowarczyk – kl.1b, Joanna Agnieszka Wiśniewska –kl.1b

kategoria plastyczna:
1 miejsce - Patrycja Dubanowska – kl.2d
2 miejsce - Patrycja Urbańska – kl.1e, Oliwia Cackowska – kl.1e, Beata Armatowska – kl.3d, Kinga Węglerska – kl.3e
3 miejsce - Anna Piwowarczyk – kl.1b, Joanna Agnieszka Wiśniewska –kl.1b, Dominika Orgacka – kl.2a, Karolina Gronek – kl.2a

kategoria literacka:
1 miejsce - Maja Kruczkowska – kl.3d

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

            Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu ogłaszamy konkurs pt. „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Przebiegać on będzie w trzech kategoriach : literackiej, informatycznej i plastycznej.

W pierwszej z nich należy ułożyć minimum jedno hasło na temat konkursowy.
W kategorii informatycznej trzeba wykonać plakat w dowolnym programie graficznym i wydrukować go w formacie A4. Trzecia kategoria polega na przygotowaniu plakatu dowolną techniką plastyczną.

Prace w kategoriach: informatycznej i plastycznej mogą wykonać zespoły kilkuosobowe. Hasła i plakaty należy złożyć w bibliotece najpóźniej do 24 lutego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

Wyniki konkursu na plakat promujący ciekawą książkę

Wyniki konkursu na plakat promujący ciekawą książkę

            Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłoszono w październiku konkurs na plakat promujący ciekawą książkę. Prace wykonywano indywidualnie i zbiorowo. 16 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

 W pierwszej kategorii zwyciężyła Patrycja Dubanowska z kl.2d.
 II miejsce zdobyły : Magdalena Moritz z kl.1d i Klaudia Orłowska z kl.1f.
 III miejsce zajęły : Patrycja Wszołek z kl.2d oraz Ewa Starko z kl.3f.

W kategorii prac zbiorowych I miejsce zdobyły dziewczęta z kl. 2d : Patrycja Dubanowska, Patrycja Wszołek i Magdalena Wołowska.
 II miejsce zajęły : uczennice klasy 2c : Monika Cybulska, Katarzyna Ostrzycka.
Na III miejscu uplasowały się gimnazjalistki z kl.2f : Agata Pastewska i Wiktoria Pokornicka.

Wyróżnienia otrzymali : Kamila Szymanek – kl.3e, Diana Szpejankowska - kl.3e, Zuzanna Wiśniewska – kl.2a, Wiktoria Kasper – kl.3e, Julia Maciejewska – kl.2f, Julia Ziejka –kl.1e, Izabela Serocka – kl.1e, Hubert Falkowski –kl.2f, Mateusz Kalinowski –kl.2f, uczniowie kl.3f : Aleksandra Haftka, Sandra Stanulewicz, Aleksandra Jagła, Mateusz Lewandowski, Karolina Karpińska, Angelika Pyclik, Mikołaj Krawiecki, Nikodem Łobodziński, Mateusz Janiszewski, Sebastian Zdrojewski, Martyna Krause, Sandra Ładzik, Kamil Griesa, Szymon Łosiński, Nikoletta Noch, Mateusz Turowski, Wiktoria Laskowska. Wyróżnienie przyznano także za wykonanie prezentacji multimedialnej. Otrzymał je Oskar Melkowski z kl.1e.

Organizatorzy konkursu : p. Izabela Szymkowicz, p. Karolina Szymczyk, p. Iwona Karczewska

 

Wyniki konkursu „Lepszy Internet zależy od Ciebie”

Wyniki konkursu „Lepszy Internet zależy od Ciebie”

            Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole przeprowadzono konkurs pt. „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Przebiegał on w trzech kategoriach : literackiej, informatycznej i plastycznej. W pierwszej z nich należało ułożyć minimum jedno hasło na temat konkursowy. W kategorii informatycznej trzeba było wykonać plakat w dowolnym programie graficznym i wydrukować go w formacie A4. Trzecia kategoria polegała na przygotowaniu plakatu dowolną techniką plastyczną. Prace w kategoriach: informatycznej i plastycznej mogły wykonać zespoły dwuosobowe.Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

kategoria literacka:

Wyróżnienia: Maja Kruczkowska – kl.2d
Aleksandra Lendzion – kl.3g

kategoria informatyczna:

1 miejsce
Aleksandra Chadaj kl.2d i Maja Kruczkowska kl.2d

2 miejsce
Dominika Müller kl.2d i Beata Armatowska kl.2d

3 miejsce
Kamil Łazicki kl.2d i Julia Mioduszewska kl.2d

Wyróżnienia:Kinga Kurowska kl.2d i Marta Zaklikowska kl.2d

kategoria plastyczna:

1 miejsce
Patrycja Dubanowska kl.1d

2 miejsce
Sandra Stanulewicz kl.2f, Dominika Orgacka kl.1a i Natalia Malinowska kl.1a

3 miejsce
Wiktoria Kiczyńska kl.2e i Alicja Modliszewska kl.2e
Wiktoria Dankwart kl.2f

Wyróżnienia: Jakub Malinowski kl.2d
Kinga Węglerska kl.2e i Beata Armatowska kl.2d
Aleksandra Lendzion – kl.3g

Zapraszamy na wystawę prac konkursowych do biblioteki szkolnej.

 

W podróż za rzekę czasu… Spotkanie z grudziądzkim pisarzem – Panem Kazimierzem Trybulskim (2)

W podróż za rzekę czasu… Spotkanie z grudziądzkim pisarzem –
Panem Kazimierzem Trybulskim

            Dnia 6 listopada 2015 r. odbyła się w naszym gimnazjum przepiękna uroczystość. Była ona poświęcona niezwykłemu autorowi – grudziądzkiemu pisarzowi – Panu Kazimierzowi Trybulskiemu oraz Jego wyjątkowej książce - „Za rzeką czasu”.

Ten literacki wieczór rozpoczął się od przywitania Gościa prze Panią Dy-rektor – Grażynę Chochliuk. Następnie uczniowie prowadzący spotkanie uzmy-słowili wszystkim zebranym jego sedno. Między innymi przytoczyli wypowiedzi znanych pisarzy i poetów o książce, ukazując jej znaczenie w życiu człowieka. Poinformowali, że podczas uroczystości będą promować czytelnictwo i miłość do słowa pisanego.

Po pięknym wstępie uczestnicy spotkania przenieśli się w czasy średnio-wiecznego Grudziądza. Zadziało się to dzięki uczniom z zespołu teatralnego „Omega”, którzy odegrali kilka scenek z książki „Za rzeką czasu”. Przy nastrojowej muzyce i niecodziennej scenografii mogliśmy podziwiać średniowiecznych rycerzy i budzące grozę swym wyglądem-czarownice.

Następnie głos zabrał Pan Kazimierz Trybulski. W sposób bardzo ciekawy opowiedział zebranym o swoich zainteresowaniach, literackiej pasji, a także o pracy nad książką „Za rzeką czasu”. Zwrócił się też do uczniów z apelem, aby realizowali swoje plany i marzenia, a nie odkładali ich na później.

Wiele pytań naszemu Gościowi zadała zebrana w „literackiej kawiarence” mło-dzież. Gimnazjaliści byli ciekawi, jakie cechy powinien mieć pisarz, skąd Pan Trybulski czerpie inspiracje do pisania powieści, jakie ma plany na przyszłość.

Niewątpliwie źródłem cennych informacji na temat grudziądzkiego pisarza była prezentacja multimedialna, którą wszyscy obejrzeli z dużym zainteresowaniem.

Pod koniec uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego pt. „Tę książkę polecam Wam na długie, zimowe wieczory”. Na poziomie klas pierwszych 1 miejsce zdobyła Aleksandra Kuchta – kl. 1d, 2 miejsce zajął Hubert Kwiatkowski – kl.1d, zaś na 3 miejscu uplasowała się Patrycja Dubanowska –kl.1d. W klasach drugich 1 miejsce zajęła Kamila Szymanek –kl.2e, 2 miejsce - Zuzanna Wieloszyńska –kl.2e, 3 miejsce – Beata Armatowska– kl.2d. Wyróżnienia otrzymali : Maja Kruczkowska – kl.2d, Alicja Reniecka – kl.1d, Eliasz Napierski – kl.2c, Wiktoria Glaza – kl.1c. Warto nadmienić, że zwyciężczynie konkursu odczytały swoje prace oraz otrzymały nagrody książkowe od Pana Kazimierza Trybulskiego.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dotyczący architektury średniowiecz-nego Grudziądza. Zwyciężyła w nim Anna Starkowska, zaś wyróżnienia otrzymali : Jakub Malinowski – kl.2d, Angelika Pyclik – kl.2f, Maciej Kaszubowski –kl.2f.

Na zakończenie tego literackiego, wyjątkowo nastrojowego, upływające-go przy świetle świec wieczoru zabrał glos Pan Kazimierz Trybulski. Podziękował za zaproszenie na tak piękną uroczystość. Grudziądzki pisarz nie krył wzruszenia. Stwierdził, że nikt wcześniej „z taką fetą go nie podejmował”.

Pana Kazimierza pożegnaliśmy piosenką w wykonaniu zespołu p. Adriany Nowackiej. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy gościć w naszych progach tak Zacną Osobę. Nie ukrywamy też zadowolenia z tego, że Panu Trybulskiemu bardzo się u nas podobało.

Organizatorzy uroczystości: p. Grażyna Chochliuk, p. Jolanta Kowalczyk, p. Syl-wia Remus, p. Iwona Karczewska – Pokorska, p. Beata Grodowska, p. Urszula Grynda, p. Iwona Gazdecka, p. Dariusz Miller, p. Adriana Nowacka, p. Karolina Szymczyk, p. Tomasz Kędzior, p. Izabela Szymkowicz.

Uroczystość z okazji Dnia Matki

Uroczystość z okazji Dnia Matki

            Bycie mamą nastolatka to ogromne wyzwanie.Tym większa radość i satysfakcja, kiedy duże dziecko, syn czy córka, zauważy, że mama to ktoś niezwykły i podziękuje jej za to. Dzień 25 maja zapisał się wyjątkowo w kalendarzu imprez naszego gimnazjum, gdyż młodzież przygotowała uroczystość dla mam.
            Usłyszały one w tym dniu wiele ciepłych słów-zarówno tych mówionych wierszem, jak i wyśpiewanych w piosence. Uśmiechy na ich twarzach wywołały krótkie scenki kabaretowe, w których zapewne każda z mam zobaczyła „samo życie”. Rozstrzygnięto również konkurs pt. „Dziękuje mojej Mamie…”, który zorganizowały p. Izabela Szymkowicz oraz p. Karolina Szymczyk.Przebiegał on w kategoriach : literackiej, plastycznej i grafice komputerowej.W pierwszej z nich zwyciężyła Martyna Cukras z kl.2e, 2 miejsce zajęła Beata Armatowska z kl.1d, zaś na miejscu 3 uplasowała się Julia Gurbisz z kl.1e. Wyróżnienia otrzymały : Dominika Kaczmarek z kl.1c, Diana Szpejankowska z kl.1e oraz Aleksandra Lendzion z kl.2g.W kategorii grafika komputerowa 1 miejsce zdobył Jakub Radtke z kl.1d, 2 miejsce zajęły : Aleksandra Chadaj z kl. 1d oraz Karolina Jabłońska z kl.1c, 3 miejsce – Wiktoria Dankwart z kl.1f i Kamil Łazicki z kl.1d. Wyróżnienia otrzymały : Beata Armatowska z kl.1d i Maja Kruczkowska z kl.1d. W kategorii plastycznej zwyciężyła Julia Kałahurka z kl.1d, 2 miejsce zajęła Julia Mioduszewska z kl.1.d, 3 - Julia Mickiewicz z kl.1d, zaś wyróżnienie otrzymała Julia Sornat z kl.1d.

            Atrakcją spotkania było losowanie biletów do kina dla mamy i jej dziecka.W drugiej części przedsięwzięcia mamy mogły skorzystać w przygotowanych przez ECK Pascal zabiegów kosmetycznych: masażu dłoni z parafiną, manicure i makijażu. Brawa i uśmiechy gości świadczyły o tym, że uroczystość uznano za udaną. Mamy wróciły do domów radosne, zrelaksowane, piękniejsze niż zwykle.

Organizatorzy:
p. Beata Grodowska
p. Adriana Nowacka
p. Iwona Karczewska-Pokorska
p. Dorota Korzeniewska
p. Jolanta Kowalczyk

 

 

Konkurs Biblioteki Miejskiej na hasło promujące czytanie książek

Konkurs Biblioteki Miejskiej
na hasło promujące czytanie książek

             W marcu Filia nr 1 Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego zorganizowała konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Polegał on na stworzeniu hasła reklamowego, które promowałoby czytanie książek.

Przy ocenie krótkich i łatwych do zapamiętania sentencji brano pod uwagę pomysłowość i oryginalność uczestników.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów Gimnazjum nr 7: Aleksandra Giese – kl.3f, Agata Lewandowska –kl.3f, Agnieszka Cybulska – kl.3f, Dominik Nowakowski –kl.3f, Marata Sobolewska –kl.3f, Natalia Lentz – kl.3d, Maja Kruczkowska – kl.1d, Diana Szpejankowska – kl.1e, Kamil Łazicki – kl.1d, Aleksandra Chadaj –kl.1d, Julia Kałahurka – kl.1d, Beata Armatowska –kl.1d. Miło nam poinformować, że 2 miejsce zajęła w nim Maja Kruczkowska, zaś na miejscu 3 uplasowała się Natalia Lentz. Atrakcyjne nagrody książkowe wręczono laureatom dnia 27 kwietnia w Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej, w której to pięknie wyeksponowano wszystkie prace uczestników konkursu.

Opiekunowie : p. Karolina Szymczyk, p. Izabela Szymkowicz

Ogólnopolskie Wybory Książek

Ogólnopolskie Wybory Książek

            W marcu nasze gimnazjum przyłączyło się do Ogólnopolskich Wyborów Książek. Ich cel to poznanie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów danej placówki. Organizatorem przedsięwzięcia była redakcja czasopisma „Biblioteka w szkole”. Patronat nad nim objęła Minister Edukacji Narodowej – pani Joanna Kluzik-Rostkowska.

            „Ruchoma” Komisja Wyborcza odwiedzała poszczególne klasy podczas lekcji języka polskiego. W czasie zajęć uczniowie zostali poproszeni o wrzucenie do urny kart wyborczych z tytułami najciekawszych książek, które ostatnio czytali. Po zakończeniu wyborów szkolna komisja przygotowała listę najczęściej wskazywanych przez gimnazjalistów utworów. Sprawozdanie z akcji zostało przesłane do redakcji wspomnianego już czasopisma. Spośród szkół, które wzięły udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

            Przygotowana lista tytułów książek pozwoli niewątpliwie dostosować księgozbiór biblioteki szkolnej do zainteresowań czytelniczych uczniów naszego gimnazjum.

Organizatorzy: p. Izabela Szymkowicz, p. Karolina Szymczyk

Debata z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Debata z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

            Dnia 10 lutego 2015 r. młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w dyskusji na temat bezpiecznego Internetu. Przebiegała ona pod hasłem „Internet –korzystaj mądrze”.

Na początku imprezy mieliśmy okazję obejrzeć fragment spektaklu, który został przygotowany przez szkolny zespół teatralny „Omega” pod kierunkiem pani Sylwii Remus. Sztuka wprowadziła nas w problem uzależnienia od Internetu.Jej bohater to gimnazjalista, który mnóstwo czasu spędza przy komputerze i świata poza nim nie widzi. Z dobrego, wrażliwego dziecka przeistacza się w aroganckiego nastolatka, który nie szanuje swoich rodziców.

Gośćmi specjalnymi debaty byli : terapeuta uzależnień - pani Anna Stachula-Rębisz oraz funkcjonariusz policji - pan Sylwester Lewandowski. Poruszyli oni kwestie cyberprzemocy oraz ryzykownego korzystania z komputera, Internetu, które często prowadzi do uzależnienia.Uświadomili zebranym, jak poważne zagrożenia niesie ze sobą Sieć. Po interesujących wystąpieniach gości młodzież zadawała im pytania, na które otrzymywała wyczerpujące odpowiedzi.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu nauczyciele bibliotekarze przeprowadzilina przełomie stycznia i lutegokonkurs pt. „Internet – okno na świat czy zagrożenie ?”. Podczas debaty nastąpiło jego uroczyste rozstrzygnięcie. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach : literackiej, która polegała na napisaniu pracy w dowolnej formie wypowiedzi oraz informatycznej - jej celem było przygotowanie prezentacji multimedialnej. W pierwszej z nich 1 miejsce zdobyły : Beata Armatowska – kl.1d i Zuzanna Wieloszyńska – kl.1e, 2 miejsce zajęła Kamila Szymanek –kl.1e, na 3 miejscu uplasowała się Maja Kruczkowska – kl.1d, zaś wyróżnienie otrzymała Aleksandra Lendzion – kl.2g. W kategorii informatycznej1 miejsce zdobyły : Martyna Cukras – kl.2e i Jagoda Sowińska- kl.2g, 2 miejsce zajęły : Aleksandra Chadaj – kl.1d, Maja Kruczkowska –kl.1d i Zuzanna Wiśniewska – kl.2f, a 3 miejsce - Edyta Skiba – kl.2e. Wyróżnienia wręczono : Tomaszowi Śliwińskiemu – kl.2b, Przemysławowi Majewskiemu – kl.2f, Beacie Armatowskiej – kl.1d, Kindze Węglerskiej – kl.1e. Laureatom konkursu nagrody wręczyła pani wicedyrektor- Marzena Stefaniak-Holz.

Oprawę muzyczną imprezy zapewnił szkolny zespół pod artystyczną opieką pana Macieja Gburczyka. Wykonał on m.in. piosenkę „Chłopców z Placu Broni”. Jej słowa - „Wolność kocham”powinni zapamiętać wszyscy, którzy nie chcą być zniewoleni przez żadne uzależnienia, w tym te związane z nowymi technologiami.

W Polsce po raz dziesiąty obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole była to pierwsza debata, która miała na celu propagowanie idei rozsądnego korzystania z Sieci. Miejmy nadzieję, że akcja ta zainicjuje tradycję dyskusji w Gimnazjum nr 7 na temat bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.

Organizator: p. Dorota Korzeniewska
Współorganizatorzy: p. Iwona Kruk-Makowska, p. Sylwia Remus, p. Maciej Gburczyk, p. Karolina Szymczyk, p. Izabela Szymkowicz, p. Mirosław Piwowarczyk, p. Tomasz Kędzior, p. Jolanta Kowalczyk

Konkurs pt. „Książki naszych marzeń”

Konkurs pt. „Książki naszych marzeń”

            Na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła wzięła udział w konkursie pt. „Książki naszych marzeń”. Jego organizatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej. Cel konkursu to popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży.
Polegał on na opracowaniu listy 50 książek, o przeczytaniu których marzą uczniowie oraz na przygotowaniu filmu na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo…”.

            W związku z powyższym 28 listopada przeprowadzono w naszej szkole głosowanie, w którym każdy uczeń wskazał na kartce trzy tytuły utworów, które chciałby przeczytać.
Na podstawie zebranych informacji opracowano listę 50 najczęściej wskazywanych książek.
Z kolei 1 i 2 grudnia na zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki oraz Koła Czytelniczo-Medialnego nakręcono film konkursowy. Ostateczne przygotowanie dwuminutowego filmu wymagało kilkugodzinnej pracy, jednakże sprawiło uczniom i nauczycielom bibliotekarzom mnóstwo radości i satysfakcji.

            Cieszymy się ogromnie, że nasi gimnazjaliści z tak wielkim zapałem i zaangażowaniem włączyli się do konkursu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że szanse na zwycięstwo w nim-wygranie książek z listy- mamy niewielkie, bo tylko 3 gimnazja z całej Polski będą nimi obdarowane. Wiemy jednak, że bez względu na wynik konkursu warto było podjąć się tego zadania. Dzięki głosowaniu przeprowadzonemu wśród uczniów można było poznać obecne zainteresowania czytelnicze gimnazjalistów. Stworzona lista tytułów książek (nie tylko 50) będzie bardzo przydatna przy zakupie literatury do biblioteki przyszłym roku. Z kolei film, który powstał, będzie ciekawą promocją Gimnazjum nr 7 i jeszcze długo będzie cieszył uczniów naszej szkoły. Oto osoby, które wzięły w nim udział : Marta Sobolewska, Aleksandra Giese, Julia Grzybowska, Jakub Behrendt, Karolina Jabłońska, Diana Szpejankowska, Jagoda Szydłowska, Sandra Stanulewicz, Dominika Kaczmarek, Maja Kruczkowska, Wiktoria Mojek, Jakub Leśniak, Mikołaj Pawlikowski, Eliasz Napierski, Aleksandra Chadaj, Natalia Lentz, Dominik Nowakowski.

Opiekunowie : p. Izabela Szymkowicz, p. Karolina Szymczyk

Konkurs pt. „Książki naszych marzeń”

Konkurs pt. „Książki naszych marzeń”

            Drodzy Uczniowie, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Książki naszych marzeń”, który organizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów – to jego główny cel. Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli gimnazjaliści przekonają komisję konkursową, że to właśnie oni powinni wygrać, szkoła dostanie wszystkie książki z listy.

Przedmiotem konkursu jest:

a) przygotowanie filmu na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo…”,
b) opracowanie listy maksymalnie 50 książek, o przeczytaniu których marzą uczniowie.

Drodzy Uczniowie, w związku z wymienionymi zadaniami w naszej szkole odbędzie się w piątek (28 listopada) głosowanie, w którym każdy z Was będzie poproszony o wskazanie na kartce trzech dowolnych książek, które chcielibyście przeczytać. W poniedziałek (1.12.2014 r.) na zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki o godz. 15.05 oraz we wtorek (2.12.2014 r.) podczas zajęć Koła Czytelniczo-Medialnego będzie kręcony film konkursowy. Wszystkich chętnych do udziału w nim serdecznie zapraszamy do biblioteki !