Spotkanie projektowe uczniów w ramach programu Erasmus+ w Galati, Rumunia.

Spotkanie projektowe uczniów
w ramach programu Erasmus+
w Galati, Rumunia.

W dniach 01 ? 08 kwietnia kolejna grupa uczniów Gimnazjum nr 7 im. gen. Tadeusza ?Bora? Komorowskiego wzięła udział w spotkaniu projektowym w ramach programu Erasmus +, zorganizowanym przez szkołę partnerską w Galati w Rumunii.

Uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami organizacji pozarządowe ?A child?s heart? (Serce dziecka), zajmującej się pomocą dzieciom chorym, niepełnosprawnym oraz z rodzin dysfunkcyjnych.

Dodatkowo, uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu komunikacji niewerbalnej, dyskutowali nt. stereotypów dotyczących różnych grup społecznych i wiekowych oraz omawiali wyniki ankiety nt. wykluczenia społecznego przeprowadzonej w szkołach partnerskich projektu.

Ponadto uczestnicy projektu kontynuowali pracę nad broszurą informacyjną nt. tolerancji oraz stereotypów, rozpoczętą przez kolegów i koleżanki na spotkaniu projektowym w Tuluzie, a także podjęli wyzwanie stworzenia zestawu ćwiczeń oraz gier edukacyjnych służących integracji.

Wymiana uczniowska w Rumunii była również okazją do poznania kultury oraz podstaw języka rumuńskiego, ale przede wszystkim okazją do zwiększenia kompetencji językowych w zakresie komunikacji w języku angielskim.

Uczestnicy projektu odwiedzili również słynne miejsca, między innymi zamek w Bran ? powszechnie znany jako zamek Drakuli, twierdzę Rasnov oraz pałac w Peles ? ?Perłę w koronie? rumuńskich zbytków.

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się jesienią w Polsce, w naszym gimnazjum.

Chcesz zobaczyć więcej, kliknij tutaj